Przerwa techniczna 16 Maj 2017

Awatar użytkownika
waski35
Site Admin
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 17, 2015 4:42 pm

Przerwa techniczna 16 Maj 2017

Post autor: waski35 » sob maja 20, 2017 12:11 pm

Witajcie !,

W związku z rozrastającym się rozmiarem bazy danych i przyrastająca liczbą porzuconych obiektów w świecie gry, który na serwerze istnieje już od 2015 roku, zmuszony jestem do posprzątania zawartości bazy danych, aby zmniejszyć jej rozmiar.
Proces obejmie przede wszystkim obiekty, które od dawna nie były używane i zostały porzucone przez graczy - chodzi tu o wszelkiego rodzaju kosmiczne śmieci wiszące we wszechświecie gry, również dotyczy to obiektów przekraczających ograniczenia zawarte w ustawieniach rozgrywki - statki / stacje o zbyt dużej ilości bloków, masie, liczbie działek podpiętych jako osobne entities do statku matki, które jakoś się jeszcze zachowały itp. Dotyczy to też statków i stacji frakcji AI, które napłodziły tych statków na prawdę dużo ostatnimi czasy.

Razem z rozpoczęciem tego okresu konserwacji serwer dedykowany starmade został przeniesiony na maszynę we Francji, tą samą na której był do lipca - sierpnia ubiegłego roku. Proces jest oczywiście transparentny dla graczy, a zachowane backupy bazy danych dodatkowo zabezpieczają ten proces.

Aktualnie jest 20 Maja 2017 i proces oczyszczania bazy danych ze śmieci zostanie zainicjowany w ten weekend i prawdopodobnie jeszcze przed jego końcem zostanie zakończony, jak znajdę na to czas.
Pozostaje życzyć udanego weekendu i do zobaczenia w starmade !

Aktualizacja :
23.05.2017 - serwer jest już on-line, działa z datacenter we Francji
Ostatnio zmieniony sob maja 20, 2017 12:13 pm przez waski35, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrońca Parówczanu Mocy

Zablokowany